Triki makijażysty- powiększanie oczu

Każda kobieta marzy o tym aby mieć duże i wyraziste oczy. Dlatego podpowiem Wam dzisiaj jak powiększyć oczy i nadać im pożądany kształt.

1. Ujednolić koloryt skóry i zadbaj o odpowiedni korektor pod oczami i na powiekach
Pamiętaj, aby nie zaaplikować korektora w  nadmiernej ilości i w zbyt jasnym odcieniu, gdyż duża ilość i jasny odcień da wrażenie zaspanych, podpuchniętych, małych oczu.

Wybieraj lekkie korektory w odcieniu identycznym do naturalnego koloru twojej skóry.

2. Zadbaj o kształt brwi
Lekko uniesione i ładnie zarysowane brwi sprawiają, że kobiece spojrzenie jest bardziej pociągające, wyraziste, a oczy wydają się większe. Aby dopasować idealny ich kształt do rysów twarzy warto skorzystać z pomocy wizażysty lub kosmetyczki.

Przy samodzielnej regulacji brwi należy pamiętać, aby nie wyrwać ich za dużo i nie zostawić zbyt cienkich, gdyż wyglądają niemodnie i nienaturalnie. Linia brwi nie może być zbyt krótka (powinna sięgać poza zewnętrzny kącik oka).
Przy pełnym makijażu podkreśl również brwi ołówkiem do brwi lub cieniem i uczesz je szczoteczką (najlepiej nałożyć na brwi odrobinę bezbarwnego błyszczyka- brwi będą wyglądać zdrowo).

3. Makijaż monochromatyczny (w odcieniach tego samego koloru)
Optycznie powiększysz oko, jeśli użyjesz odcieni tego samego koloru. Na całą ruchomą część powieki zaaplikuj cień jaśniejszy – wyrówna to kolor na powiece i polepszy efekt rozdymienia ciemniejszego odcienia koloru, który „położysz” w zewnętrznym kąciku oka oraz w załamaniu powieki.

4. Pokochaj smoky eyes
Dzięki makijażowi typu smoky eyes znakomicie powiększymy oczy. Poprzez dokładne roztarcie granic kolorów, ulegniemy wrażeniu, że kontury oka kończą się w miejscu roztarcia cieni.

Im bardziej „dymny” jest makijaż, a kontury mniej wyraźne, tym czy  wyglądają na większe.

5. Używaj eyelinera
Za pomocą eye-linera możesz także wydłużyć oko i nadać mu bardziej migdałowy kształt. Wyrazista i dokładnie poprowadzona linia na górnej powiece optycznie otwiera spojrzenie oraz podnosi powiekę.

Unikaj obrysowywania eye-linerem całego oka (dolnej i górnej powieki), bo tym sposobem zamkniesz je i zdecydowanie zmniejszysz.

6. Przeproś się z zalotką
Podkręć zalotką rzęsy, co sprawi, że oko się otworzy. Podkręcaj rzęsy jeszcze nie wytuszowane. Zacznij od nasady rzęs, później powtórz czynność w środkowej części rzęs, następnie na końcach rzęs. Sprawi to, że rzęsy podczas malowania tuszem nie opadną po d swoim ciężarem. Ten prosty zabieg sprawia, że oko wygląda na większe, a spojrzenie staje się wyraziste.

7. Wytuszuj rzęsy
Staranne nałożeniu tuszu jest bardzo ważne dla efektu ich optycznego powiększenia.

Rozpocznij rozprowadzanie maskary od końców rzęs, delikatnie muskaj rzęsy maskarą i poczekaj do wyschnięcia tuszu.
Następnie rozprowadź tusz na całej długości rzęs, ale cienką warstwą. Zadbaj o zewnętrzne kąciki, wytuszuje je możliwie jak najbardziej na zewnątrz. Nie zapomnij o dolnych rzęsach. Szczoteczkę z tuszu wyczyść z nadmiaru tuszu i wtedy dopiero tuszu dolne rzęsy.

8. Modelujący makijaż różem
Jeśli lubisz delikatny makijaż, podkreśl swój naturalny kontur oka pudrem brązującym lub morelowym różem do policzków.

Nałóż go w załamaniu powieki i delikatnie rozetrzyj w kierunku łuku brwiowego. Powieka ruchoma powinna pozostać jaśniejsza. Dzięki temu zabiegowi oczy będą się wydawały większe, ale makijaż pozostanie bardzo dyskretny.

9. Rozświetl spojrzenie
* Jasne i błyszczące kolory powiększają, a ciemne i matowe zmniejszają. Dlatego, jeśli twoje oczy nie są zbyt duże, sięgaj po lśniące cienie i rozświetlacze. Nakładaj je w wewnętrznym kąciku oka i wzdłuż linii rzęs na dolnej powiece.

* Waniliowa kreska wewnątrz oka dolnej powieki „otwiera oko” i sprawia, że wydaje się ono większe. Pamiętajcie jednak, aby kreska nie „wchodziła” na rzęsy i była narysowana cienką warstwą.
* Wystarczy użyć błyszczącego metalicznego eye-linera do najzwyklejszego makijażu oczu, aby uzyskać wyraźny efekt ich optycznego powiększenia i uniesienia powieki.

10. Doklej sztuczne rzęsy
Będą wyglądały naturalnie, gdy będą w długości zbliżonej do naturalnej długości rzęs.

Sztuczne rzęsy sprawią, że oczy wyglądają na pełniejsze, a spojrzenie elektryzujące.

Subscribe / Share

Article by admin

Authors bio is coming up shortly.
admin tagged this post with: , , , , Read 179 articles by

Dodaj komentarz