Pielęgnacja okolic oczu

Jak uchronić się przed kurzymi łapkami? To proste. Wystarczy postawić na odpowiednią pielęgnację okolic oczu. Już dziś zastosuj te 10 kroków.

1. Nie rozciągaj skóry. To najważniejsza zasada, której należy przestrzegać w czasie wszystkich zabiegów wykonywanych na skórze wokół oczu.

2. Nakładaj krem opuszką palca serdecznego. Jego dotyk jest najdelikatniejszy, a siła nacisku najmniejsza.

3. Zacznij od wewnętrznego kącika oka i wklepuj krem wzdłuż łuku brwiowego.

4. Na ruchomą powiekę nakładaj tylko przeznaczone do tego preparaty, ponieważ skóra jest tu wyjątkowo wrażliwa. Istnieje też możliwość przedostania się kosmetyku do oka, musi być on więc bardzo łagodny i bezpieczny.

5. Pod okiem aplikuj krem tylko do miejsca, w którym wyczuwasz pod skórą kość (czyli około 1 cm od linii rzęs). Nie ma potrzeby nakładania go bliżej – preparat i tak przemieści się na cały obszar, a dzięki temu nie przedostatnie się do oka.

6. Ujścia naczyń limfatycznych znajdują się przy nasadzie nosa, zatem, aby zmniejszyć opuchliznę pod oczami i usunąć nadmiar nagromadzonych tam płynów, oklepuj skórę pod oczami kierując się od zewnętrznego do wewnętrznego kącika.

7. Delikatny masaż usprawni krążenie i wpłynie na poprawę jędrności skóry. „Opuszkami palców wklepuj krem pod oczy, tak jakbyś grała na pianinie. Następnie palcem serdecznym uciskaj przez kilka chwil 3 punkty: pod kącikiem oka, w kąciku i nad kącikiem. Zakończ masażem skroni” – radzi Dorota Kowalewska, Education Manager Estée Lauder.

8. Chłód sprzyja likwidacji cieni i opuchnięć, możesz przechowywać kremy w lodówce – będą zimne w momencie aplikacji.

9. Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej. Jeśli twój krem jej nie zapewnia, dodatkowo nałóż warstwę kosmetyku z wysokim filtrem, przeznaczonego do wrażliwej skóry.

10. Skórę wokół oczu możesz smarować tym samym kremem, co twarz, pod warunkiem jednak, że nie wywołuje żadnego podrażnienia.

Subscribe / Share

Article by admin

Authors bio is coming up shortly.
admin tagged this post with: , Read 181 articles by

Dodaj komentarz