Nieśmiertelne błędy w makijażu

1. Rumieńce jak u klauna
Róż zawsze nanoś na twarz pokrytą pudrem ? nałożony na podkład utworzy nieestetyczną plamę. Po nabraniu różu na pędzel lekko strząśnij jego nadmiar. Po zaaplikowaniu różu użyj pudru sypkiego, wyrówna to kolor i rozetrze granice koloru.
RADA: Jeśli przesadziłaś z różem, nie usuwaj go chusteczką. Zbierz ostrożnie czystym pędzlem i przypudruj.

2. Ciemna maska na twarzy
Nie kupuj podkładu bez sprawdzenia go na twarzy w naturalnym świetle!!!  I pamiętaj na dzień wybieraj fluid identyczny z naturalną karnacją, na wieczór o ton jaśniejszy. I jeszcze jedno podkład służy do ujednolicenia koloru, więc jeśli nakładasz go na twarz na na szyję czy w okolicę uszu już nie to niestety wygląda to nieestetycznie!
RADA: By uniknąć efektu maski, podkład nakładaj także na szyję.

3. Bałagan w brwiach
Nieujarzmione brwi psują najstaranniejszy makijaż i sprawiają, że makijaż wygląda niechlujnie. Dlatego regularnie depiluj włoski rosnące w dolnej linii brwi lub jeśli nie czujesz się na siłach to umów się z kosmetyczką, która nada im kształt i pokaże jak wykonywać regulację w domu. Jasne i rzadkie brwi przyciemnij kredką lub cieniem. Niesforne włoski o ładnym kolorze pociągnij jedynie przezroczystym żelem do brwi lub uczesz specjalnym grzebyczkiem.
RADA: Dopasuj kolor brwi do koloru włosów. Dla blondynek idealny jest beż, jasny brąz, szary, grafit. Dla rudych i szatynek ? ciemny brąz. Czarny dozwolony jest tylko dla brunetek o ciemnej karnacji, dla pozostałych ciemny brąz.

4. Perłowe cienie na zmarszczki
Najczęstszy błąd w makijażu kobiet dojrzałych to użycie na powiekę opalizujących cieni, ponieważ światło załamujące się w zagłębieniach powiek uwydatnia zmarszczki. Także cienie w kremie, które również osadzają się w tych miejscach nie powinny byc stosowane przez Panie z widocznymi zmarszczkami w okolicach oczu i na powiekach.
RADA: Stosując bazę pod cienie, zamaskujesz zmarszczki i przedłużysz trwałość makijażu. Nanieś bazę na powieki, przypudruj sypkim pudrem i dopiero wtedy sięgnij po cienie. Jeśli nie masz bazy, może ją z powodzeniem zastąpić odrobina podkładu lub użycie kredki bazowej np. w kolorze beżu, brązu.

5. Strach przed korektorem
Korektor to najlepszy przyjaciel kobiety. Ukrywa cienie, pajączki, oznaki zmęczenia, podpuchnięte oczy. Preparaty o lekkiej konsystencji idealnie się sprawują w okolicach oczu, a te w gęstsze w sztyfcie, kredce, słoiczku do maskowania krostek, zmian skórnych, blizn.
RADA: Aplikuj go na podkład opuszką serdecznego palca, ale wcześniej rozgrzej korektor na palcu dzięki temu lepiej się z nią stopi. Przypudruj.

 

Subscribe / Share

Article by admin

Authors bio is coming up shortly.
admin tagged this post with: , , , , , Read 181 articles by

Dodaj komentarz