Modelowanie kształtu twarzy cz.1

Dzisiaj dowiecie się jak znajomość kilku trików makijażowych i zasad tworzenia iluzji optycznych pomoże Wam nadać twarzy pożądany kształt.
Najważniejsze co trzeba zapamiętać: ciemne zmniejsza, jasne powiększa. Trzeba tylko trochę poćwiczyć z pudrem brązującym i na pewno osiągniecie spektakularne efekty w modelażu kształtu twarzy.
Jeśli nie wiesz, jak aplikować bronzer oto kilka praktycznych wskazówek, jak się prawidłowo przygotować do misji korygowania kształtu twarzy. Dodam tylko, że ideałem w naturze jest kształt owalu i dlatego do tego kształtu dążymy. Jeśli Twoja twarz ma taki kształt to jesteś szczęściarą. No, ale teraz krok po kroku co powinnaś zrobić:

1. wybierz zdjęcie, na którym jesteś przodem do obiektywu w zbliżeniu twarzy

2. namaluj na swojej buzi proporcjonalny owal

3. te miejsca, które spod owalu widać, należy przyciemnić.

Aby Wam pomóc w właściwym modelarzu przedstawiam najczęstsze typy buzi wymagające optycznego wyszczuplania. Przygotuj odpowiednie kosmetyki- brązer, róż, rozświetlacz, miękki pędzel i… czaruj!

Przedstawiam jeszcze ogólne zasady iluzji optycznej mówiące o tym, że:
- większe wydają się rzeczy jasne, błyszczące i nieobrysowane
- mniejsze ? ciemne, matowe, obwiedzione czarną linią.
Te zasady znakomicie sprawdzają się też w modelowaniu twarzy.

Poniżej opis kształtów twarzy wraz z zasadami modelażu

Twarz kwadrat

Charakterystyka: Twarz sprawia wrażenie za szerokiej na całej długości: od wyraźnie zaznaczonej żuchwy, poprzez szeroko rozstawione kości policzkowe i skronie, po brak wyraźnego podbródka.

Porada: Muśnij ciemnym pudrem kości policzkowe i żuchwę. Cień zdejmie z niej ciężkość. Na brodę nałóż trochę jaśniejszego pudru, aby powstała zgrabna wyraźna bródka.

Najczęstszy błąd: mocne zaznaczanie ciemnym kolorem przestrzeni między kośćmi policzkowymi a żuchwą. Efekt jest odwrotny od zamierzonego ? żuchwa jeszcze bardziej wysuwa się na pierwszy plan.
Dobra wiadomość: makijażyści i fotografowie uwielbiają ten kształt twarzy. Jest fotogeniczny, ładnie łapie światło.

Twarz okrągła

Charakterystyka: Twarz często dosyć płaska, bez wyraźnie zaznaczonego podbródka.

Porada: Gdy buzi brakuje trochę ?pełni? na wysokości skroni, w tych miejscach lekko ją rozjaśnij. Ściągnij usta w dzióbek i pudrem brązującym muśnij zagłębienia, które powstały poniżej kości policzkowych. Przy płaskiej buzi możesz lekko rozjaśnić brodę, aby trochę ją wydłużyć.

Najczęstszy błąd: nakładanie pudru brązującego zbyt nisko, poniżej zagłębień powstałych przy robieniu dzióbka. To jeszcze bardziej podkreśli policzki.

 

 

Twarz serce

Charakterystyka: Twarz szeroka na wysokości policzków i skroni, zwęża się ku dołowi. Często spiczasty podbródek.

Porada: Nałóż puder brązujący na skronie, dobrze rozcierając go aż po nasadę włosów (aby nie zostały białe plamy. Możesz też musnąć nim brodę, aby ją optycznie skrócić.

Najczęstszy błąd: nakładanie różu na szczyty kości policzkowych. Będziesz wyglądać pucołowato, a plamy różu mogą jeszcze bardziej przyciągać uwagę do tego, co chcesz ukryć.

 

 

Twarz odwrócony trójkąt
Charakterystyka: Twarz o wysokim czole, mocnej żuchwie i spiczastym podbródku. Twarz często płaska.
Porada: Delikatnie przyciemnij czoło, skrócisz je w ten sposób. Pudrem brązującym ?zetnij? też żuchwę i ewentualnie trochę brodę (gdy jest zbyt spiczasta).

Najczęstszy błąd: nakładanie pudru brązującego pod kości policzkowe (zamiast na nie). Takie ?ścinanie? policzków jeszcze bardziej podkreśla mocną żuchwę, sprawia, że twarz przypomina kształtem klepsydrę.

Jak dobrać właściwy kosmetyk?

Pudry brązujące: powinny być o 1?2 tony ciemniejsze od naturalnej karnacji twarzy. Unikaj na połyskujących drobinkami brązerów, gdyż możesz zepsuć efekt przyciemniania, ponieważ drobinki rozproszą światło w miejscu, w którym powinien być cień. Zawsze nakładaj brązer na przypudrowaną twarz, aby uniknąć plam. Używaj do tego celu dużego pędzla. Zawsze otrzepuj nadmiar kosmetyku i dopiero wtedy aplikuj do miękkimi ruchami, zaczynając tu gdzie powinno być najciemniej, poza tym łatwiej unikniesz plam.

Róże do policzków: w zupełności Ci wystarczą, gdy nie masz zbyt dużo do korygowania, a chcesz uzyskać naturalny efekt. Róż możesz też nałożyć na puder brązujący. To znakomity sposób na przywrócenie skórze świeżości. Pamiętaj jednak o najważniejszej zasadzie, której nie wolno lekceważyć: mniej znaczy więcej!

Ciemne podkłady i korektory: (to wyższa szkoła jazdy) kosmetyki płynne w dziennym świetle będą wyglądać sztucznie. Płynne korygowanie wymaga nieco więcej wprawy w płynnym korygowaniu granic pomiędzy ciemnymi a jasnymi kosmetykami. Świetnie sprawdzą się podczas sesji zdjęciowych oraz w sytuacjach, gdzie wiemy, że będziemy przebywać pomieszczeniach sztucznie oświetlonych z miękkim światłem. Twarz wygląda jak wyrzeźbiona.

Rozjaśniacze (jasne pudry, roświetlacze, jasne korektory): generalnie uwypuklają, ale nie można o nich zapomnieć, gdy musimy odchudzić buzię, która jest szeroka i jednocześnie płaska. Sprawiają, że twarz wydaje się bardziej trójwymiarowa. Jasne pudry mogą być opalizujące (jeszcze bardziej powiększają), ale raczej unikajmy połysku na brodzie i nosie.

Podobne artykuły:

Modelowanie kształtu twarzy cz.2

Subscribe / Share

Article by admin

Authors bio is coming up shortly.
admin tagged this post with: , , , , Read 181 articles by

Dodaj komentarz