Makijaż ślubny- poradnik cz. 2

Dzisiaj zajmę się poradami dotyczącymi makijażu ślubnego z uwagi na częste pytania na temat tego rodzaju makijażu.

Co trzeba wiedzieć o funkcjach makijażu ślubnego?

 Po pierwsze: makijaż ślubny to swoistego rodzaju hybryda czyli połączenie makijażu dziennego, a jednocześnie takiego, który będzie dobrze wyglądał wieczorem oraz makijażu fotograficznego a przy tym będzie wyglądał dziewczęco i rzecz jasna nieskazitelnie przez cały dzień.

Po drugie: trzeba sobie uświadomić fakt, że makijaż ma być wyrazisty, aby twarz była dobrze widziana okiem kamery i aparatu. Ten fakt musi przyswoić sobie zarówno wizażystka/ makijażystka jak i Panna Młoda. Dlatego właśnie niezbędny jest makijaż próbny! Kolory po uwiecznieniu na fotografii zostają „zjedzone” przez aparat. A więc delikatne kolory, brak wyraźnych „ram oka”, beżowy kolor pomadki i mega delikatne policzki będą prezentować się na fotografii jak nie dokończone, co zabierze twarzy „charakter”.

Powyższe dwie zasady są najważniejsze! Ale to tylko początek… :)

  • Teraz kolej na makijaż. Trzeba zwrócić szczególną uwagę na rodzaj użytych kosmetyków, właściwe przygotowanie skóry, wywiad z Klientką, określenie potrzeb i oczekiwań i wreszcie odpowiednią technikę wykonywania makijażu.
  • Jeśli chodzi o makijaż próbny- to w jego trakcie dobieramy kosmetyki, przy użyciu których wykonamy makijaż ślubny. Powinny być to kosmetyki sprawdzone. Nie możecie nie znać kosmetyku na którym pracujecie, nie możecie mieć również wątpliwości co do właściwości. Podczas próby dobieramy również kolorystykę. Unikamy raczej dużych i jaskrawych kontrastów oraz makijaży graficznych, „niedotartych”. Makijaż powinien być „miękki”, spójny a kolory powinny „przepływać” między sobą.
  • Zwróćcie uwagę również na detale. Kreski powinny być precyzyjne (jeśli nie są rozdymiane). Jeśli nie jesteś „mistrzynią kreski” i wychodzi Ci ona dosyć niestarannie to zrezygnuj z linera płynnego i zastosuj kredkę, eye-liner w żelu lub cień, którymi narysujesz „miękką” kreskę, zagęścisz rzęsy i nadasz oczom właściwą ramę. Gwarantuję, że jeśli zostawisz niechlujną kreskę to aparat to wychwyci i makijaż będzie wyglądał na niedopracowany.
  • Pod podkład zastosuj bazę odpowiednią do potrzeb skóry. Pod cienie również zaaplikuj bazę, kredkę lub korektor, aby utrzymać cień na właściwym miejscu i zachować jego intensywna pigmentację. Uważaj jednak, aby bazy nie „nadużyć”, gdyż cień może się  wtedy rolować i nie równomiernie rozłożyć na powiece.
  • Użyj korektora pod oczy na grzbiet nosa, przy skrzydełkach nosa, pod ustami, na łuku kupidyna, aby rozświetlić i dodać trójwymiarowości twarzy. Na boki czoła lub skroni (w zależności od kształtu twarzy) brodę/ żuchwę/ szyję zastosuj bronzer lub ciemniejszy puder, który wymodeluje twarz. Takie zabiegi sprawiają, że kontury są wyraźniejsze, a ewentualne mankamenty mniej widoczne.
  • Pamiętaj, aby zawsze pod róż w kamieniu lub pudrze „spudrować” twarz. Jeśli tego nie zrobisz- na twarzy pojawi się plama, która na zdjęciu będzie wyglądać jak „naleśnik”. Po aplikacji różu również możesz omieść twarz pudrem sypkim, aby wyrównać granice kosmetyku i „zmiękczyć” efekt.
  • Dobierz pomadkę tak, aby przetrwała jak najdłużej. Polecam pigmenty, farbki, pomadki trwałe. Jednak do ich zastosowania potrzebujesz idealnie gładkiej powierzchni ust. Tego rodzaju kosmetyki mają właściwości przesuszające usta, dlatego obnażają wszystkie skórki, pęknięcia  i nierówności. Usta należy wypilingować i nawilżyć przed nałożeniem pomadki. Polecam balsam i maskę z Mary Kay „Satynowe usta„  zestaw kosztuje chyba ok. 65 zł, jest ultra wydajny, zawsze pod ręką i szybki w działaniu.
  • Na koniec sprawdź sobie efekty swojej pracy w lustrze, gdyż tak zobaczysz ewentualne nierówności, które możesz jeszcze skorygować. Jeśli już zakończyłaś makijaż nie zapomnij spryskać twarzy specjalnym utrwalaczem makijażu, który zafiksuje go i utrzyma na twarzy i ochroni przez ścieraniem.

Mam nadzieję,  że powyższe porady okażą się przydatne i uczynisz z nich pożytek. Powodzenia! :)

 

Subscribe / Share

Article by admin

Authors bio is coming up shortly.
admin tagged this post with: , , , , , , Read 181 articles by

Dodaj komentarz