Makijaż ślubny- poradnik cz.1

Moje Drogie, dzisiaj postanowiłam napisać o makijażu ślubnym, ponieważ często zdarza mi się sytuacja, że przyszła Panna Młoda przychodzi ze zdjęciem i słowami „tak chcę być umalowana”. Jeśli mogę skorzystać z wizji na kolory, jakie Klientka chce widzieć na swojej powiece, tudzież policzkach to nie ma sprawy. Natomiast jeśli kolory albo cała koncepcja makijażu nie bardzo się sprawdzi na twarzy Klientki, to próbuję Klientce doradzić coś, co będzie jej bardziej pasować. Zawsze powtarzam Klientkom kilka podstawowych zasad w makijażu ślubnym i właśnie chciałabym Wam również się nimi z Wami podzielić. Te informacje przydadzą się zarówno dziewczynom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z makijażem (będą wykonywać makijaż zarobkowo), ale także przyszłym Pannom Młodym, które chcą znaleźć dobrze przygotowaną makijażystkę

1. Trzeba ocenić stan, kondycję i rodzaj skóry.

2. Ustalić oczekiwania, zapytać o codzienny makijaż. Jeśli Klientka na co dzień nie stosuje nic poza tuszem do rzęs, to mocny w mocnym makijażu raczej nie będzie czuła się sobą.

3. Następnie należy zebrać wiadomości na temat: sukni, bukietu, rodzaju upięcia, odcienia skóry po opalaniu i planowanych zabiegach kosmetycznych. Te wszystkie informacje powinny być zgromadzone na „karcie Klientki”, gdzie zapiszemy również użyte podczas makijażu kosmetyki.

4. Przedstawić Klientce w zarysie koncepcję na makijaż, jaki będziemy chciały Klientce wykonać.

5. Przygotować skórę pod kosmetyczki kolorowe.

a. Demakijaż, tonizacja, pielęgnacja, baza, korektor, podkład, puder.

b. Następnie oczy: baza, kolory, kreski, tusz, rzęsy.

c. Dalej usta: baza, puder, pigment/ pomadka/ farbka/ błyszczyk, odciśnięcie nadmiaru produktów na chusteczce i od nowa pomadka lub co tam wybierzecie (no chyba, że aplikujecie tylko błyszczyk to nie musicie już go odciskać).

d. Modelowanie twarzy, puder fiksujący, róż/ ewentualnie rozświetlacz.

e. Utrwalenie.

6. W trakcie makijażu możecie pokazywać Klientce etapy swojej pracy, aby kontrolować nasycenie kolorów i uzgadniać z Klientką czy jest to „dobra droga” i czy Klientka dobrze się w makijażu czuje.

7. Po skończonym makijażu (zakładamy, że próbny makijaż był udany i że Klientka nie może oderwać się od lustra)- robimy sobie fotografię z kilku kątów w dziennym świetle oraz przy użyciu lampy. Zdjęcie będzie nam służyć jako przypomnienie do makijażu ślubnego, ale również na zdjęciu będziemy mogły skontrolować wszystkie ewentualne mankamenty makijażu np. w postaci plam, dysharmonii, nierówności.

Mam nadzieję, że ta porcja informacji pozwoli Wam się przygotować do wykonywania makijażu próbnego. W kolejnym poście przeczytacie o zasadach w makijażu ślubnym oraz czego się wystrzegać, na co nie wolno dać się namówić i jak korygować błędy…

Zapraszam do przeczytania następnego postu….

Subscribe / Share

Article by admin

Authors bio is coming up shortly.
admin tagged this post with: , Read 181 articles by

Dodaj komentarz