Makijaż na wigilię

Makijaż na wigilię powinien wyglądać schludnie i naturalnie. Jeśli chcecie mocniej zaakcentować jakiś element makijażu to pamiętajcie, aby skupić się tylko na jednym i tak, jeśli mocne usta, to pozostały makijaż mniej bogaty, jeśli mocne oko, to usta i policzki w tle. Nie przesadzajcie z brokatami, nadmiarem połysku i mega- kolorów, nie chcecie chyba konkurować z choinką?

Postawcie na pielęgnację

Zapewniam Was, że nie musi to być ani kosztowne, ani czasochłonne. Pierwszym krokiem, który musicie wykonać to oczyszczenie skóry. Możecie to uczynić przy pomocy peelingu z drobinkami ścierającymi zakupionymi w drogerii lub możecie wykonać peeling samodzielnie, potrzebujecie tylko kremu, który będzie stanowić poślizg oraz zmielonej kawy. Możecie wykonać peeling twarzy oraz ciała. Jest to doskonały  i sprawdzony przeze mnie sposób na odświeżenie kolorytu skóry, pobudzenie krążenie, pojędrnienie skóry.

Po peelingu nałóżcie grubą warstwę kremu nawilżającego, pozwoli to odżywić skórę. Nadmiar kremu zdejmijcie płatkiem kosmetycznym. Te „zabiegi” można wykonać podczas przygotowywania potraw, sprzątania czy pieczenia ciast.

Pomysł na własny emage

I teraz najtrudniejsze… Trzeba zdecydować się w czym się pokażecie.. A więc, wybierzcie strój, w którym nie będziecie skrępowane, nie będzie sprawiał wrażenia przebrania, będzie elegancki ale i ciekawy. Jestem przekonana, że posiadacie taki strój. Może to być stara sukienka, z nowym naszyjnikiem lub naszyjnikiem odnalezionym  w zakamarkach szafy. Starą sukienkę możecie odświeżyć zestawiając ją z modną chustą, sweterkiem, marynarką lub paskiem. Nie musicie wydawać fortuny.

Następnie fryzura

Nie musisz spędzić cennych godzin u fryzjera, zwłaszcza, że w domu urwanie głowy. Postaw na prostotę i luz. Nie musisz mieć koków, wymyślnych upięć, ważne, aby włosy były świeże i wyglądały na zadbane. Jeśli nie masz pomysłu na fryzurę, zostaw włosy rozpuszczone. Jeśli swobodniej będziesz się czuła w spiętych, możesz skorzystać z opasek, spinek, ozdobnych wsuwek, które mogą stanowić ciekawą biżuterię.

Wreszcie make-up

Na rodzinne spotkanie raczej źle widziane są brokaty, mocne smoky. Postaw na umiar. Proponuje Wam wykonanie makijażu make-up no make- up z zaakcentowaniem policzków lub ust. Następną propozycję będzie wykonanie makijażu z podkreśleniem oczu przy użyciu kredki bądź linera. Pamiętajcie, nie musicie się silić na ekstrawagancję, bo inne osoby będą czuły się niezręcznie. Jeśli siedzicie przy jednym stole z babcią, dziadkiem, ciocią i wszyscy wyglądają odświętnie, ale naturalnie i nagle ktoś zaburza tą harmonię bardzo dziwaczną stylizacją, no cóż… można spodziewać się lekko krępującej atmosfery.

Czuj się swobodnie i wybierz minimalizm (nie w długości spódnicy, ale w ilości ozdób i przepychu makijażu).

Pofantazjuj przy okazji makijażu sylwestrowego i karnawałowego.

Subscribe / Share

Article by admin

Authors bio is coming up shortly.
admin tagged this post with: , , Read 181 articles by

Dodaj komentarz