Makijaż dzienny/ do pracy

Często na spotkaniach kosmetycznych i makijażowych słyszę pytania: Jaki makijaż na co dzień do pracy? I zawsze odpowiadam do samo: makijaż do pracy dziennej biurowej lub w sklepie powinien być lekki, subtelny i stonowany. Powinnaś postawić na estetyczny wygląd, zatuszowanie ewentualnych niedoskonałości i wydobycie pięknych cech Twojej twarzy.

Promienna cera

Najważniejsza w delikatnym makijażu jest gładka, promienna cera. Najważniejszą rzeczą jest dobór odpowiedniego podkładu, najlepiej przeznaczonego do Twojego typu skóry i oczywiście dobieraj go w świetle naturalnym do Twojego koloru skóry.Tylko wtedy masz gwarancję, że będziesz wyglądać naturalnie. Pamiętaj o kremie lub bazie pod podkład, wtedy skóra będzie odżywiona a Ty będziesz wyglądać oszałamiająco. Jeśli Twoja skóra się przetłuszcza to zawsze pamiętaj o bibułkach matujących i sypkim pudrze. Kości policzkowe tylko zaakcentuj kolorem w odcieniu ciepłej brzoskwini lub brązu, aby nadać twarzy trójwymiarowość.

Dyskretny makijaż oka

Postaw na neutralne kolory lub bardzo stonowane, niekrzykliwe rozwiązania. Przede wszystkim dlatego, aby makijaż nie był ciężki i przerysowany. Możesz za to podkreślić oczy cienką kreską, która nada oczom wyrazistości. Podstawą makijażu oka są ładnie wytuszowane i rozczesane rzęsy. Aby osiągnąć naturalny efekt, można wybrać tusz wydłużający, którego specjalnie przygotowana formuła zapewni wyjątkowo trwały rezultat.  Nie zapomnij o wyczesaniu lub podkreśleniu brwi ołówkiem lub cieniem w kolorze zbliżonym do koloru brwi. Pozostawienie brwi „samym sobie” nie wygląda dobrze i makijaż może stracić na staranności. Pamiętaj, że stosując w makijażu cienie, nie możesz pominąć tuszu, gdyż oczy wyglądają na małe, zapadnięte, a makijaż na nieskończony.

Podkreślone usta

Usta podkreślamy bardzo delikatnymi pomadkami, najlepiej w odcieniach nude lub ciepłych neutralnych kolorów. Nie są wskazane  brokatowe błyszczyki, neonowe kolory i „wyrysowane”  kontury.  Usta powinny wyglądać zdrowo i naturalnie.

Sukces w wykonaniu makijażu biurowego polega na podkreśleniu kobiecości w subtelny sposób. Powinnaś więc zadbać o estetyczny wygląd oraz o wstrzemięźliwość w używaniu mocnych nasyconych barw, gdyż praca nie jest miejscem na wdrażanie w życie nowych trendów w makijażu, no chyba, że pracujesz na pokazach mody lub w pubie.

Subscribe / Share

Article by admin

Authors bio is coming up shortly.
admin tagged this post with: , , , , , Read 181 articles by

Dodaj komentarz