Makijaż dla kobiety dojrzałej- porady

W naszej świadomości panuje przekonanie, że kobiety dojrzałe powinny być umalowane bardzo delikatnie. Panie po 45 roku życia nie powinny mocno podkreślać oczu, takie oto zdanie można usłyszeć pytając jaki makijaż pasuje do osoby dojrzałej.

Idealna cera

Niezależnie od tego czy planujesz wykonanie makijażu delikatnego czy też wyrazistego musisz pamiętać o zadbaniu o skórę aplikując odpowiedni krem lub bazę pod makijaż  a następnie wyrównać odcień cery, rozświetlić ją i wygładzić.  Wybieraj podkład, który Ci tą sztukę ułatwi.
Podkład powinien być lekki, rozświetlający, taki sam jak skóra lub o ton jaśniejszy.

Za wszelką cenę unikaj podkładów i kremów koloryzujących ciemniejszych od cery, bo będziesz wyglądać na zmęczoną a przede wszystkim na starszą. Nie używaj ciężkich podkładów matujących w kompakcie, gdyż wchodzą w załamania skóry podkreślając tym samym zmarszczki.

Pamiętaj o pudrze. Możesz wybierać te sypkie albo w kamieniu, koniecznie postaw na puder transparentny, używaj go oszczędnie i tylko do matowienia tych partii twarzy, które przetłuszczają się. Bądź ostrożna przy wyborze pudrów kryjących i matujących, gdyż osadzają się w zmarszczkach, nie odbijają światła, w takiej sytuacji twarz wygląda ponuro i smutno.

I jeszcze róż. Do ciepłej karnacji będzie pasował odcień brzoskwiniowy, do karnacji chłodnej postaw na zgaszony róż. Wybieraj raczej kosmetyki w kamieniu niż w kremie, gdyż uzyskasz subtelniejszy efekt.

Z całą pewnością powinnaś unikać brązowopomarańczowych odcieni różu, gdyż ten postarzą cię. Nie przesadzaj z ilością różu.

Rozświetlający makijaż pasuje do każdego typu urody.

Makijaż oka. Cieniujemy ruchomą część górnej powieki mieszanką brązowego i beżowego cienia. Przy zielonej lub piwnej tęczówce, użyj fioletu i szarości. Zagłębienie przy górnej powiece (wzdłuż oczodołu) podkreśl ciemnym brązem. Tym samym cieniem namaluj linię wzdłuż rzęs a nastęnie rozetrzyj delikatnie. Rzęsy pomaluj  czarną wydłużającą lub podkręcającym tuszem, dzięki temu optycznie powiększysz oczy.

Unikaj perłowych cieni, gdyż postarzają. Unikaj również kontrastowych kolorów (np. bieli i czerni), niepotrzebnie wyostrzą Ci rysy twarzy, nadając jej złowrogi wygląd. Jeśli narysujesz kreski na dolnych powiekach, optycznie pomniejszysz oczy.

Usta obrysuj miękką konturówką w nasyconej barwie, np. bordo, a później szminką w tym samym odcieniu. Możesz użyć tych koloró pod warunkiem,  że nie masz wąskich ust.

Strzeż się jaskrawych, jasnoczerwonych szminek – są zbyt krzykliwe, i ciemniejszych niż pomadka kredek – dodatkowo pomniejszają usta.

Subscribe / Share

Article by admin

Authors bio is coming up shortly.
admin tagged this post with: , , , , , Read 181 articles by

Dodaj komentarz