Make-up no make-up

Makijaż typu „make-up no make-up” to dosyć trudny makijaż jeśli ma się „ciężką rękę”. Tutaj liczy się przede wszystkim… UMIAR!

Make-up no make-up może być makijażem dziennym, makijażem do pracy i na randkę bardzo naturalny, ale dodający twarzy świeżości i dziewczęcego blasku. Ten makijaż łatwo może zostać przekształcony w makijaż wieczorowy, co przedstawię w kolejnych wpisach.

Jakie kosmetyki potrzebne są do wykonania tego makijażu.

Idealna cera

Wybierz kolor w kolorze zbliżonym do odcienia swojej skóry. Kosmetyk powinien być dostosowany do potrzeb skóry, jeśli potrzebujesz lekko matującego lub rozświetlającego wybierz właściwy dla Ciebie. Natomiast odradzam podkłady o silnie kryjących właściwościach, gdyż w makijażu dziennym nie będzie wyglądał sztucznie i prawdopodobnie nie przysłuży się do wydobycia naturalnego blasku skóry.
Rozprowadź podkład na całej twarzy oraz na powiekach. Podkład schowa beżowe cienie i sprawi, że oczy będą wyglądały na wyraźniejsze. Sposób nakładania podkładu jest kwestią wyboru można to robić opuszkami palców, gąbeczką lub pędzelkiem do podkładu. Moja rada: w przypadku podkładów płynnych o konsystencji jogurtu do picia użyj palców lub zwilżonej wodą gąbki (zwilżenie spowoduje, że gąbka nie wchłonie kosmetyku „na zapas”); podkład bardziej „toporny”, gęsty można aplikować pędzlem do podkładu, lecz trzeba zachować umiar, gdyż można przesadzić.
Na podkład można zastosować korektor płynny najlepiej delikatnie jaśniejszy od podkładu w kolorze beżu lub lekkiego różu. Korektora użyjesz pod oczami. Dodatkowo korektor można zastosować w bruzdach około- nosowych, nad łukiem kupidyna (nad ustami), w zagłębieniu pod ustami i/lub na środek nosa co spowoduje wyrównanie cieni w tych miejscach, jednak nie jest to konieczne jeśli masz nieskazitelną skórę. Pamiętaj o złotej zasadzie: UMIAR, jeśli przesadzisz, kosmetyk brzydko się zwałkuje w zakamarkach pod oczami.

Czarujący rumieniec

Róż do wykonania makijażu make-up no make-up inaczej nude to kosmetyk o konsystencji kremu, żelu lub musu w delikatnym odcieniu różu lub brzoskwini. Róż nakładamy na kości policzkowe (NIE PONIŻEJ!), jednak pamiętaj o umiarze. Różem można również potraktować powieki (tylko musnąć) będziesz wyglądać na bardziej radosną i odprężoną. Policzki powinny wyglądać jak delikatnie dotknięte promykiem słońca. Pamiętaj o zatarciu granic kosmetyku w przeciwnym razie będzie tworzył niesamowite wykwity, a nie piękne rumieńce.

Zalotne spojrzenie
Tusz to ważny element stylizacji oka. Wybierz właściwy do Twoich potrzeb, najlepiej sprawdzają się przedłużające i podkręcające. Dobrze wytuszowane rzęsy bez grudek oraz sklejonych koniuszków wyglądają naturalnie i zachwycająco. Maskara może być w kolorze brązowym (wariant dla jasnych blondynek) lub w kolorze czarnym- dodającym głębi (dla wszystkich).

Tusz nakładaj dokładnie od nasady po same końcówki, ale pamiętaj- oszczędnie. Jeśli coś się nie udało zastosuj czystą szczoteczkę do rozczesywania. Po wytuszowaniu rzęs uczesz brwi i nadaj im właściwy kształt, na koniec na palec nabierz malitką kropelkę błyszczyka bezbarwnego i „przejedź” nim po włoskach, jednak tak żeby ich nie posklejać. Brwi będą wyglądały na zdrowsze i bardziej zadbane.

Cudownie dziewczęce usta
Błyszczyk lub pomadka w kolorze delikatnego różu, nude lub błyszczyk bezbarwny. Pamiętaj, aby przed aplikacją pomadki wykonać delikatny peeling ust, pomadka nie będzie się brzydko zbierać w zakamarkach skórek. Kolor nie może być nachalny, gdyż w tym makijażu chodzi o to, aby po użytych kosmetykach nie było śladu na twarzy.

Jeśli wybierzesz błyszczyk pamiętaj, że najlepiej jeśli będzie to kosmetyk bez brokatu czy drobinek. Gdyż zależy nam na efekcie wilgotnych ust ale bez przerysowanego połysku. Dla nadania Twoim ustom bardziej pełnego rysunku możesz je delikatnie obrysować konturówką w kolorze twoich ust a potem nabłyszczyć. Jeśli wolisz pomadkę, jej kolor wybierz spośród odcieni beżu lub beżu łamanego różem.

No i proszę makijaż jest cudownie świeży i naturalny.

 

Subscribe / Share

Article by admin

Authors bio is coming up shortly.
admin tagged this post with: , , , , Read 181 articles by

Dodaj komentarz