Kremy z filtrem opóźniają starzenie skóry!

No niestety najbardziej oczywiste prawdy są najczęściej trudne do przyswojenia. Tak właśnie jest z ochroną skóry przed promieniami słonecznymi. Skóra musi być ochroniona przed niekorzystnym wpływem promieni słonecznych, przed poparzeniami, ale również dlatego, aby przeciwdziałać zmarszczkom!

I właśnie niedawno australijscy badacze zauważyli, że osoby, które używają regularnie kremów z filtrami, mają mniej zmarszczek. U dorosłych, którzy nie przekroczyli jeszcze 55. roku życia, którzy znacznie częściej sięgali po krem zauważono o 24 proc. mniej oznak starzenia niż u osób, którzy stosowali kremy z filtrem okazjonalnie.

Autorka badania dr Adele Green z Queensland Institute of Medical Research w Brisbane podkreśla, że regularne używanie kremów przez osoby młode i w średnim wieku może mieć nie tylko znaczenie dla wyglądu, ale i – długoterminowo – dla zmniejszenia ryzyka raka skóry.

W ramach badania przyglądano się 900 Australijczykom w wieku 25-55 lat. Połowa wcierała codziennie rano w twarz, szyję i ręce krem z filtrem przeciwsłonecznym (z ang. sun-protection factor) SPF 15 lub wyższym. Pozostałym powiedziano, że mogą sami zdecydować o częstotliwości jego używania. Na początku badania określono poziom starzenia się skóry uczestników na podstawie wyglądu ich dłoni, które oceniono znów po 4,5 roku.

Badacze oceniają, że uczestnicy, których poproszono o codzienne stosowanie kremu, mieli o 24 proc. mniejszą szansę na pogłębianie się oznak starzenia w porównaniu z pozostałymi.

Dermatolog z Washington Institute of Dermatologic Laser Surgery dr Elizabeth L. Tanzi przyznała, że to dobrze udokumentowane badanie potwierdza to, co dermatolodzy obserwują w swoich gabinetach od lat. „Właściwa aplikacja kremu z filtrem może opóźnić efekty starzenia” – powiedziała portalowi LiveScience.

Subscribe / Share

Article by admin

Authors bio is coming up shortly.
admin tagged this post with: , , Read 181 articles by

Dodaj komentarz