Jak zatuszować cienie pod oczami?

Jak pozbyć się sińców pod oczami?
Zrób podstawowe badania krwi- warto sprawdzić, czy nie masz przypadkiem anemii . Skonsultuj z lekarzem, czy powinnaś zażywać komplet witamin i minerałów (opinia lekarza jest ważna, ponieważ nie wolno nadużywać żadnych leków, nawet witamin!).
Postaraj się prowadzić regularny tryb życia: jedz i chodź spać o stałych porach. Staraj się codziennie przesypiać przynajmniej 8 godzin i wietrz pokój przed snem. Przyjrzyj się uważnie swojej diecie, wzbogać ją o dodatkowe porcje warzyw i owoców. W razie wątpliwości dotyczących odpowiedniego zbilansowania posiłków, poproś o radę dietetyka lub sięgnij po fachową literaturę.

Pielęgnacja w domu
Przy codziennym demakijażu oczu wykonuj delikatny masaż skóry pod oczami. Dzięki temu poprawisz krążenie krwi.
Zainwestuj w dobry, lekki krem pod oczy. Może mieć konsystencję żelu. Delikatnie wklepuj go opuszkami palców. Produkty kosmetyczne do pielęgnacji skóry wokół oczu możesz trzymać w lodówce. Chłodny preparat obkurczy naczynia krwionośne, a jeśli cieniom pod oczami towarzyszy też poranna opuchlizna powiek, szybciej odzyskasz ,,świeże? spojrzenie! Pomocne mogą okazać się też kostki lodu- masuj nimi skórę, wykonując okrężne ruchy.

 

W przypadku sinych lub szarych cieni pod oczami, czy też na powiekach, twoim najlepszym przyjacielem jest korektor. Dzięki niemu możesz ukryć niedoskonałości, jednak tylko wtedy, kiedy idealnie dobierzesz kolor. Jeśli zdecydujesz się na jasny odcień może on nie pokryć cieni, jeśli zaś będzie za ciemny ? cienie zamienisz na pomarańczowe plamy. Ważna jest również jego konsystencja. Korektory w szmince, które zamieniają się w matowy puder, dodatkowo podkreślą zmarszczki wokół oczu, dlatego lepiej zdecydować się na płynne korektory.

Jak nakładać korektor? Przede wszystkim z umiarem. Nie chcemy przecież, aby pokryte miejsca odznaczały się na tle twarzy. Do nałożenia kosmetyku najlepiej nadaje się patyczek kosmetyczny, który pozwoli precyzyjnie ukryć zmęczone miejsca. Pokryj delikatnie wewnętrzne kąciki oczu oraz zaczerwienienie powiek nad górną linią rzęs. Aby dopełnić ?tuszowania niedoskonałości? nałóż na zacienione miejsca krem z rozświetlającymi drobinkami lub po prostu rozświetlasz. Problem z głowy!

 

Subscribe / Share

Article by admin

Authors bio is coming up shortly.
admin tagged this post with: , Read 181 articles by

Dodaj komentarz