Jak wybierać perfumy?

Wskazówki jak wybierać perfumy
   – Testuj co najwyżej 3 ? 4 zapachy tego samego dnia. Po przetestowaniu takiej ilości zapachów Twój węch straci zdolność wyczuwania nut kolejnych perfum.

- Testowane perfumy rozprowadź na czystej skórze.

-Nie perfumuj się przed wyjściem z domu. Przeszkodzi Ci to we właściwym odbiorze testowanego zapachu.

-Nie używaj do testowania zapachów wyłącznie papierowych testerów. Dzięki nim możesz się dowiedzieć, czy dany zapach jest dla Ciebie interesujący, ale nie dowiesz się, czy jest dla Ciebie odpowiedni i jak pachnie na Twojej skórze.

-Nie wąchaj korków ani szyjek flakoników, zapach perfum będzie tak intensywny, że nie wyczujesz jego prawdziwej nuty, tylko spirytus.

-Testuj perfumy na nadgarstku lub zgięciu łokcia (w miejscach, gdzie pulsuje krew, perfumy przyjmują się najlepiej). Po odczekaniu kilku minut i ulotnieniu się alkoholu, wyczujesz nutę głowy.

-Po mniej więcej 2 godzinach powąchaj nadgarstek ponownie ? poczujesz nutę serca. Sprawdź, czy zapach nadal Ci odpowiada.

-Po upływie kilku godzin od wizyty w perfumerii, możesz wyczuć ostatnią nutę ? nutę głębii. Sprawdź, ile czasu zapach utrzymuje się na skórze.

-Jeśli chcesz mieć pewność, czy dana kompozycja zapachowa jest dla Ciebie idealna, wybierz się do perfumerii nie jeden, ale dwa razy (najlepiej po tygodniu), by ją ponownie przetestować.

-Decydując się na nowy zapach, najlepiej kup mały flakonik (30ml). Dzięki temu nie stracisz zbyt dużo pieniędzy, jeśli wybrane perfumy, mimo zastosowania się do zasad testowania, okażą się niewypałem.

Subscribe / Share

Article by admin

Authors bio is coming up shortly.
admin tagged this post with: , Read 181 articles by

Dodaj komentarz