Jak prawidłowo matowić skórę- porady wizażystki

Na pewno zastanawiałyście się jak sprawić, żeby cera nie błyszczała.
Pamiętajcie, że nawet skóra sucha powinna być lekko przypudrowana szczególnie w strefy T, wtedy makijaż będzie wyglądał estetycznie i promiennie przez cały dzień.

Wystrzegajcie się podkładów mocno kryjących i ciemnych, gdyż skóra pod takimi podkładami wygląda na niezadbaną i starszą niż jest w rzeczywistości. Zamiast stosować mocno matujące podkłady warto wypróbować bazy i bibułki matujące. Ich działanie sprawia, że każdy kosmetyk czy to liftingujący czy nawilżający trwały i matowy w stresie T,  a pozostała część twarz będzie się naturalnie wyglądać.

Oto porady jak jak zmatowić cerę krok po kroku:

1. Po pierwsze makijaż powinnaś zacząć od zaaplikowania bazy matującej. Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką skóry tłustej lub mieszanej zrezygnuj ze aplikacji tuż przed makijażem kremu nawilżającego, gdyż kolejne warstwy kosmetyków zatykają pory przez co skóra nie może się chłodzić i oddychać przez to zaczyna się bronić- produkując sebum.  Bazę należy nakładać pędzlem do podkładu lub gąbeczką jedynie na środkowe partie twarzy, pamiętajcie, aby omijając okolice oczu i kości policzkowych (tu skóra jest cieńsza i mniej na niej gruczołów łojowych-nie produkuje tyle sebum, więc jest to po prostu zbędne).
2. Trzeba odczekać chwilę, aby baza miała szansę zespolić się ze skóra i dopiero po tym jak skóra nie będzie lepka w dotyku można zaaplikować podkład. Aplikację zawsze zaczynaj od środka twarzy na zewnątrz. Najlepiej zaopatrzyć się w pędzel do podkładu lub gąbeczkę, gdyż można precyzyjniej dozować ilość kosmetyku.
3. W ciągu dnia unikaj pudrowania twarzy, a zamiast tego używaj bibułek matujących do poprawy makijażu w ciągu dnia. Bibułki  absorbują nadmiar sebum. Po zastosowaniu bibułek na podkład klep punktowo niewielką ilość bazy matującej a następnie lekko przypudrować całość. Przez ten trik unikniesz nakładania kolejnych, pełnych warstw makijażu a skóra będzie wyglądać promiennie i świeżo. Pamiętaj jeszcze, że na otwartych porach podkład jest bardziej widoczny, więc w tych miejscach uważnie dozuj ilość podkładu.

Najlepiej umówić się z wizażystką, która nauczy nas radzić sobie z naszą skórą.

Subscribe / Share

Article by admin

Authors bio is coming up shortly.
admin tagged this post with: , , , , Read 181 articles by

Dodaj komentarz