Jak pielęgnować skórę mieszaną?

Cera mieszana  jest wyjątkowo trudnym do pielęgnacji typem skóry. Pielęgnacja polega więc na tym, aby partie tłuste dobrze oczyścić, a suche nawilżyć. Częste przy tego rodzaju skórze są problemy związane z powstawaniem niedoskonałości, takich jak zaskórniki i krostki. Aby pielęgnacja była skuteczna musimy wskazać miejsca, gdzie jaki rodzaj pielęgnacji jest wskazany np. gdzie oczyszczać a gdzie nawilżać.

Pielęgnacja cery mieszanej
Zazwyczaj w strefie T jest najwięcej niedoskonałości. Dlatego ten obszar będzie tym, któremu najwięcej uwagi poświęcimy przy oczyszczaniu.

Cera mieszana to połączenie cery suchej i cery tłustej. Składa się z różniących się od siebie części.

Partie tłuste to zazwyczaj tzw. ?strefa T?, czyli czoło, nos i broda. W tym miejscu skóra się błyszczy i to na niej powstaje najwięcej niedoskonałości, takich jak zaskórniki i pryszcze oraz widoczne pory.
Partie suche to miejsca poza ?strefą T?. Możesz stwierdzić, gdzie dokładnie się znajdują, po umyciu twarzy: są to miejsca, gdzie odczuwasz nieprzyjemne naciągnięcie i napięcie. Zwykle suche są policzki, czasem także część czoła.

Cera mieszanej uwielbia maseczki, które możesz samodzielnie stosować w domu:

-typu peel-off o działaniu ściągającym oraz oczyszczającym,
- tradycyjne maski nawilżające.

Naturalna pielęgnacja cery mieszanej

W pielęgnacji można zastosować gabinetowe sposoby np. zabieg oczyszczająco-pielęgnacyjny przeznaczony dla cery tłustej i mieszanej, którego efektem jest gładka, promienna i odżywiona skóra. Zabieg ten wykorzystuje złuszczające działanie mikrodermabrazji oraz normalizujące właściwości wit. B3 i wit. A. Maska algowa wchłania szkodliwe substancje i toksyny znajdujące się w skórze, poprawia krążenie krwi, dotlenia oraz obkurcza rozszerzone pory. Doskonale regeneruje szarą i zmęczoną cerę nadając jej promiennego wyglądu. Zawarty w serum normalizującym fizjologicznie aktywny kompleks witamin ogranicza wydzielanie sebum oraz reguluje odnowę komórkową, która normalizuje procesy wzrostu i odnowy naskórka, ograniczając hiperkeratynizację, dzięki czemu zapobiega czopowaniu ujść gruczołów łojowych.

Cera mieszana wymaga poświęcenia jej uwagi i dobrania kosmetyków w zależności od potrzeb. Nie bój się używać dwóch różnych specyfików do partii skóry o różnych potrzebach. Na pewno odwdzięczy ci się promiennym wyglądem.
Profesjonalne zabiegi przeznaczone dla skóry mieszanej ich podstawą jest zawsze dogłębne oczyszczenie cery przy pomocy peelingu (także peelingu kawitacyjnego) lub mikrodermabrazji, które usuwają nieczystości z poszerzonych porów, a także pobudzają skórę do regeneracji i odnowy. Następnie stosuje się preparaty hamujące łojotok, zwężające pory, nawilżające i odżywiające skórę, które wprowadzane są w jej głąb przy pomocy jonoforezy, sonoforezy, mezoterapii lub ultradźwięków. Na koniec stosowana są maseczki i kremy normalizujące na tłuste partie skóry oraz ochronne na partie suche i normalne. Taki kompleksowy zabieg pomaga uregulować pracę gruczołów łojowych, nawilżyć warstwę rogową naskórka, pobudzić krążenie, dotlenić skórę i nadać jej zdrowego wyglądu. Aby efekt kuracji utrzymał się, należy powtarzać ją przynajmniej raz w miesiącu.

Subscribe / Share

Article by admin

Authors bio is coming up shortly.
admin tagged this post with: , Read 181 articles by

Dodaj komentarz