Jak dobrać odpowiedni róż? cz.1

Wśród mnogości pytań z jakimi spotykam się podczas kursów i warsztatów jakie prowadzę są i te o dobór odpowiedniego różu do karnacji. Często kobiety nie stosują różu, ponieważ nie umieją go zaaplikować. Są i takie, które zamiast dodać sobie urody – niestety szkodzą jej, poprzez nieumiejętny dobór odcienia, stężenia lub formy (żel, mus, kamień, pyłek). Pierwszym krokiem do sukcesu jest określenie: dla kogo (wiek, rodzaj skóry, kształt twarzy, karnacja), na jaką okazję, jaka pora dnia, umiejętności aplikacji. Kiedy już odpowiemy sobie na te pytania, wtedy możemy wybrać się zakupy.

Różu polecamy w szczególności dojrzałym kobietom, panią o masywnych twarzach i tym, które lubią kamuflujące makijaże. Zawsze należy pamiętać o tym,  że jeśli mamy jeden kolor na twarzy w postaci podkładu, ewentualnie przypudrowanego podkładu to twarz wydaje się płaska, jednowymiarowa. Róż służy nam do uatrakcyjniania bryły twarzy i w tym celu róż aplikujemy się przede wszystkim w przestrzeni kości policzkowej lub na kości policzkowej, na czubku brody i nosa, skroniach, czole i powiece. Właściwie dobrany kolor wpływa na harmonijny wizerunek twarzy, odejmuje jej lat i dodaje seksapilu.

 

 

Róże, podobnie jak inne kosmetyki kolorowe, występują w różnych postaciach, od płynnej poprzez kremową, sypką, aż po stałą ? w kamieniu. Mogą mieć odcienie ciepłe lub zimne, a także naturalne ? neutralne. Ich odcienie mogą być jasne i ciemne, intensywne i pastelowe, matowe i błyszczące. Błyszczące i ciemne róże aplikuje się jednak jako wykończenie na wieczór i tylko pod warunkiem, że właścicielka makijażu ma ładną strukturę skóry. Jeśli na twarzy występują jakiekolwiek nierówności, należy zrezygnować z połyskliwego różu.

Podobne artykuły:

Jak dobrać odpowiedni róż? cz.2

Subscribe / Share

Article by admin

Authors bio is coming up shortly.
admin tagged this post with: , , , , Read 181 articles by

Dodaj komentarz