Fenomen lakierów hybrydowych

Zadbane i wypielęgnowane paznokcie z roku na rok stają się coraz bardziej istotnym elementem stylizacji. Nie tylko na czerwonym dywanie i wybiegu traktowane są jako niezbędne akcesoria, coraz więcej kobiet regularnie korzysta z zabiegów manicure i pedicure wykonywanych przez specjalistki. Do powstania tej mody przyczyniły się w dużej mierze innowacyjne lakiery UV, będące doskonałą alternatywą dla mniej trwałych zwykłych lakierów.

Żelowe lakiery UV stają się hitem przede wszystkim dzięki swej trwałości. Po nałożeniu na paznokcie wygrywają zmagania z codziennymi domowymi obowiązkami nawet przez 2 tygodnie. Nie odpryskują, nie ścierają się, a ich kolor przez cały czas jest intensywny i błyszczący. Co ważne wyglądają naturalnie, powłoka jest odporna na zarysowania, odpryski i ścieranie. W odróżnieniu do manicuru żelowego czy też akrylowego zabieg lakierowania hybrydowego jest krótszy, co pozwala uzyskać efekt zadbanych i pięknie pomalowanych paznokci oszczędzając czas.

Fenomen lakierów UV polega na połączeniu klasycznego lakieru do paznokci z żelem. Sekret ich trwałości tkwi w utwardzaniu poszczególnych warstw manicure lampą emitującą promienie ultrafioletowe. Dzięki odpowiedniej formule nie są tak szkodliwe dla paznokci jak tradycyjne żele i akryle, ponieważ nie wymagają zmatowienia płytki, a więc mechanicznego jej uszkodzenia. Decydując się na manicure wykonany lakierem żelowym warto zapytać stylistkę czy stosowane przez nią produkty nie zawierają toluenu i formaldehydu, które niszczą i osłabiają płytkę.

Chcąc dbać dodatkowo o dłonie nosząc lakier żelowy warto regularnie stosować krem do rąk i oliwkę do skórek. Pamiętajmy również by usuwać lakier żelowy w salonie specjalnym zmywaczem, który dodatkowo zapobiega przesuszaniu skórek wokół paznokci.

Subscribe / Share

Article by admin

Authors bio is coming up shortly.
admin tagged this post with: , , , Read 181 articles by

Dodaj komentarz