Domowe sposoby na rozszerzone pory

Jeśli zastanawiacie się jak domowym sposobem pozbyć się rozszerzonych porów- spieszę z podpowiedzią.

Rozszerzone pory to zazwyczaj domena skóry tłustej lub mieszanej. Musisz pamiętać, że niestety nie da się ich zupełnie pozbyć, ale można je zminimalizować.

Przy skórze z rozszerzonymi porami najważniejsze jest dokładne oczyszczanie skóry mleczkiem lub antybakteryjnym żelem oraz tonizowanie skóry preparatem zawierającym kwas glikolowy lub salicylowy. Choć raz w tygodniu zrób peeling twarzy przy zastosowaniu peelingu enzymatycznego lub z drobinkami ścierającymi naskórek.

Domowe maseczki i tonik, które świetnie zwężają pory

Maseczka aspirynowa ? 2,3 tabletki aspiryny rozgniatamy i mieszamy z małym opakowaniem jogurtu. Maseczkę aplikujemy na twarz przy użyciu szpatułki silikonowej do ciasta i pozostawiamy na skórze na około pół godziny po czym zmywamy letnią przegotowaną wodą. Maska ta ma świetne działanie antybakteryjne.

Maseczka z drożdży i skrzypu ? świeże drożdże mieszamy z łyżeczką sproszkowanego skrzypu i wodą. Tak przygotowaną papkę nakładamy na twarz i czekamy do jej zastygnięcia, po czym zmywamy letnią przegotowaną wodą.

Tonik cytrynowy ? 4 łyżki soku wyciśniętego z cytryny mieszamy ze szklanką destylowanej wody. Taki tonik z cytryny zwęża pory oraz rozjaśnia i ujednolica skórę twarzy.

Z zabiegów w salonach kosmetycznych polecamy mikrodermabrazję diamentową, peeling kawitacyjny, drobnoziarnisty, szczotkowy, oczyszczanie manualne takie zabiegi odblokują pory, a która będzie prawidłowo funkcjonowała.

Dodatkowo na co dzień warto stosować kremy na rozszerzone pory, a na specjalne wyjścia bazy pod makijaż, które dają piękny efekt idealnej cery- jednak nie należy takiej bazy stosować codziennie, gdyż może zapychać pory.

Subscribe / Share

Article by admin

Authors bio is coming up shortly.
admin tagged this post with: , , , Read 181 articles by

Dodaj komentarz