Dermokosmetyki marki Invex Remedis

Coraz częściej zastanawiamy się co krem ma w swoim składzie i coraz częściej szukamy odpowiedzi na to pytanie czytając ulotki i składy chemiczne danego kremu. Obecnie na rynku mamy całą masę przeróżnych kosmetyków do wyboru na różne problemy skórne, a wśród nich możemy wyróżnić tzw. dermokosmetyki. Jednak jaka jest różnica pomiędzy dermokosmetykami a „zwykłymi kosmetykami”? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

DERMOKOSMETYKI
Dermokosmetyki to inaczej kosmetyki dermatologiczne mają właściwości leków i produkowane są w podobnych warunkach jak leki oraz przechodzą podobne testy jak leki. Nad produkcją dermokosmetyków czuwa sztab dermatologów, chemików oraz kosmetologów. Dermokosmetyki stosowane są w leczeniu określonych typów i problemów skórnych, ale również w pielęgnacji skóry zdrowej. Są bezbarwne i pozbawione substancji zapachowych oraz składników, które mogą wywoływać uczulenia. Bardzo ważną kwestią jest fakt iż zawierają bardzo małą ilość konserwantów. Aby potwierdzić działanie aktywnych składników dermokosmetyków są przeprowadzane badania dermatologiczne i laboratoryjne oraz testy in vitro (na hodowlach keratynocytów) i in vivo (u osób ze skórą wrażliwą i skłonnościami do alergii). Dermokosmetyki nazywane są również kosmeceutykami, ponieważ produkowane są na bazie naturalnych składników mineralnych zamiast toksycznych nanocząstek.np. wód termalnych, które są wodami o wysokiej czystości i dzięki zawartości oligoelementów (selen, mangan, żelazo, miedź, srebro, cynk, itd.) mają właściwości łagodzące, przeciwzapalne i ochronne.

Producenci dermokosmetyków wykorzystują naturalne zasoby mineralne zamiast szkodliwych chemikaliów i dermokosmetyki wytwarzają na bazie organicznych ekstraktów ziołowych, olejów pochodzących z kory, nasion i liści roślin oraz wosków organicznych. Te naturalne substancje mają znakomite właściwości tonizujące, ściągające, złuszczające, nawilżające i blokujące promienie UV. Nawet osoby z wrażliwą skórą mogą używać kosmeteucyków złożonych z takich minerałów jak dwutlenek tytanu, tlenek żelaza, mika i krzemionka ponieważ są powszechnie używane w naturalnej pielęgnacji i nie wywołują żadnych skutków ubocznych.

Miałam przyjemność nabyć produkty firmy Invex Remedis i chciałabym z Wami podzielić się swoją opinia na temat tych produktów.

Pierwszy raz o produktach firmy Invex Remedis miałam przyjemność usłyszeć ok. 3,5 roku temu przy okazji rozmowy o moją teściową, która nabyła „cudowne złotka i sreberka” pod nazwą Ag123 (poprzednia wersja z rozpylaczem). Moja druga mama tworzyła psalmy pochwalne na tematy ich niesamowitych właściwości. Jak możecie wywnioskować z mojego tonu wypowiedzi byłam (delikatnie mówiąc) średnio przekonana, ponieważ jakoś nie mogłam uwierzyć, że takie jedno sreberko działa cudownie na to czy na tamto.

No cóż, muszę się z Wami podzielić wstydliwym przemyśleniem, otóż: zanim wyśmiejesz- spróbuj!

Ag 123 spróbowałam pewnego razu przy okazji pięknie kwitnących na mojej twarzy pryszczy (bolących, grubych i podskórnych), które były niesamowicie uparte i ciągle budowały się w tym samym miejscu. Stwierdziłam, że niczym nie ryzykuję i spryskałam buzię chłodna i nawet przyjemną mgiełką płynu z buteleczki ofiarnie podarowanej przez mamę. Wg zalecenia mamy czynność tą powtarzałam jeszcze 2x każdego dnia i jakie było moje zdziwienie jak po 3 dniach niechciane „ozdoby” zaczęły znikać. Na początku bardzo nieśmiało, było widać, że ranki się goją i zasklepiają. Już drugiego dnia (wieczorem) widoczny była tylko maleńka grudeczka; jednak trzeciego dnia został tylko niewielki strupek. Jednak nie to było dla mnie najważniejsze. Najważniejszy był fakt, że pryszcz już się nie budował w tym miejscu, a skóra gładsza i rozjaśniona.

Inne obserwacje związane z produktami marki Invex Remedis w kolejnych postach.

W  tym momencie producent zmienił opakowania z przezroczystych na białe (moim zdaniem ładniejsze) oraz zmodyfikował nazwę na

 

Opis produktu przez producenta.

Ag124 Silver Touch

Antybakteryjny tonik Ag 123 z linii SILVER TOUCH doskonale oczyszcza i chroni skórę, przywracając jej naturalny zdrowy wygląd. Innowacyjność i równocześnie skuteczność tego dermokosmetyku polega na zastosowaniu srebra jonowego. Dzięki czemu tonik doskonale oczyszcza skórę, wspomaga leczenie chorób grzybiczych, bakteryjnych zmian skórnych, chorób łojotokowych. Rewelacyjnie łagodzi i redukuje podrażnienia, przyśpiesza ich gojenie. Szczególnie zalecany dla cery trądzikowej. Nie zawiera alkoholu.

Skuteczność została potwierdzona testami in vivo.

Testowany dermatologicznie.

Nie zawiera parabenów.

 

 

Moim zdaniem pielęgnacja dermokosmetykami to nie tylko sposób na piękny i zdrowy wygląd, ale także gwarancja bezpieczeństwa. Składniki pochodzące prosto z natury to harmonia dla naszej skóry. Zwłaszcza osoby z wrażliwą skórą docenią kosmetyki naturalne, dzięki którym zapomną o podrażnieniu skóry.

Subscribe / Share

Article by admin

Authors bio is coming up shortly.
admin tagged this post with: , , Read 181 articles by

Dodaj komentarz