Dbaj o szyję

Masz piękną szyję jak żyrafa? Zadbaj o nią. Szyja jest zaniedbywaną częścią ciała, dlatego zwracamy Ci na nią uwagę.

Złuszczaj łagodnie

Zawsze do peelingu wybieraj delikatny preparat złuszczający zrogowaciały naskórek np. z cząsteczkami jojoba lub enzymatyczny. Peeling powtarzaj  co tydzień. Kosmetyk wcieraj kolistymi ruchami, trzymając brodę wysoko. Spłucz go i umyj się natłuszczającym skórę olejkiem. Możesz też przetrzeć szyję płynem micelarnym, a potem zastosować krem.

Nawilżaj i odżywiaj

Codziennie rano i wieczorem po oczyszczeniu skóry wklep w nią krem lub balsam z witaminami i masłem shea. Po 40. roku życia zastąp go serum ze skoncentrowaną dawką odżywczych składników (kolagenem, koenzymem Q10).

Ujędrniaj

Stosuj, nawet 2 razy w tyg., maskę przeciwzmarszczkową. Doda skórze sprężystości. Po jej nałożeniu luźno owiń szyję folią (dzięki ciepłu jej składniki lepiej się wchłoną). Po 15 min zmyj ją, a szyję wymasuj kostkami lodu – to świetnie napnie skórę.
Reklama

Pamiętaj!

Trzymaj plecy prosto, a brodę wysoko, tak, aby skóra szyi była lekko naciągnięta.
Codziennie ćwicz szyję. Poprawi to sprawność mięśni i zapobiegnie wiotczeniu skóry. Wolno wykonuj skłony głowy do przodu i do tyłu. Potem na bok: uchem w kierunku ramion i do tyłu, jakbyś chciała się obejrzeć.
Śpij na płaskiej poduszce. Szyja jest wtedy rozciągnięta i zmarszczki pojawiają się później

Subscribe / Share

Article by admin

Authors bio is coming up shortly.
admin tagged this post with: , Read 181 articles by

Dodaj komentarz