Cienie pasujące do zielonych oczu

Cienie do zielonych oczu.
Aby uzyskać odpowiedni efekt używając danego koloru cienia trzeba sobie zadać pytanie jaki efekt chcesz uzyskać?
I tak jeśli chcesz uzyskać efekt:

- dramatyczny – użyj zieleni w zestawieniu z czernią, mahoniem i oberżyną. Możesz również zaszaleć i poeksperymentować z czerwienią.

- uwydatnić kolor tęczówki – w tym przypadku sprawdzą się tutaj fiolety (odcienie śliwkowe), złote akcenty ożywią zieloną tęczówkę i dodadzą jej blasku.

- podkreślić oko - proponuję zastosować w barwach neutralnych ciepłych np. w brązach. U rudowłosych sprawdzą się też odcienie mięty, żółci i koralu. Możesz wypróbować kontrastowe kolory, takie jak fiolety, brązy i róże.

Wśród fioletów każda z nas wybierze coś dla siebie ? lila, lawenda, wrzos, oberżyna, śliwka… Żaden inny kolor nie podkreśla tak dobrze zielonego koloru oczu jak fiolet. Twoje oczy zyskają na wyrazistości i blasku.

Delikatne beże i róże możesz połączyć z brązem i szarościami. Również pomarańcze, miedź i stare złoto świetnie współgrają z zieloną tęczówką.

Pamiętaj, że dobór cieni zależy również od koloru twojej skóry i włosów, a nie tylko i wyłącznie od koloru oczu. Osoby o ciepłym typie kolorystycznym powinny wybrać zieleń z drobinkami złota, oliwkę, ciepłe złoto, turkus, oberżynę i śliwkę, stare złoto, miedź, oranż, cegłę, ciepły brąz.

Chłodne typy mają do wyboru przede wszystkim biel, gorzką czekoladę, jasny róż, szarość, szary wymieszany z błękitem, srebro, brudną zieleń, lawendę, grafit.

Możesz skorzystać z zasady używania kolorów zgodnie z kołem barw:

1. wybierać kolory leżące w pobliżu koloru, do którego komponujemy- wtedy mówimy o kolorach harmonizujących – tj. np. morski, żółty,
2. lub kolory leżące naprzeciwko koloru do którego komponujemy- wtedy używamy kolorów dopełniających (zapewniających efekt najsilniejszego kontrastu) – tj. np. purpura, czerwień.

 

 

Subscribe / Share

Article by admin

Authors bio is coming up shortly.
admin tagged this post with: , , Read 181 articles by

Dodaj komentarz